Numerologia

Data Urodzenia

Od samego momentu narodzin znajdujemy się w zasięgu liczb, które będą na nas oddziaływać przez całe życie, będą elementami naszej osobowości, będą siłą napędową naszych planów i poczynań. Znaczenie tu mają:

  • wibracja dnia urodzenia. To bardzo istotny element portretu numerologicznego, który może w znacznym stopniu modyfikować zdefiniowane przez sumę całej daty urodzenia, czyli wibrację drogi życia, cechy i możliwości. Element ten można porównać do ascendentu w astrologii.
  • cykle życia, które zmieniają się co około 28 lat i pokazują nam jakimi sposobami będziemy realizowali nasze przeznaczenie, mówią o naszych wewnętrznych inspiracjach i motywach działania, ich czas trwania wyznacza cykl Księżyca.
  • szczyty życia, zwane również punktami zwrotnymi – mają charakter przepowiedni i zapisane są w nich przyszłe wydarzenia, wskazują okoliczności zewnętrzne jakim będziemy musieli stawić czoło. Czas trwania szczytów (punktów zwrotnych) wynika z cyklu węzłów księżycowych. Droga Życia zawiera cztery białe szczyty (punkty zwrotne).
  • czarne szczyty (wyzwania) – ostrzegawcze, to nasze wady i słabe strony naszego charakteru na które należy zwrócić uwagę i walczyć z nimi tak, by negatywy przepracować w pozytywy. Działają one równolegle z białymi szczytami (punktami zwrotnymi). Droga Życia zawiera cztery czarne szczyty. 
  • liczba z całej daty urodzenia czyli wibracja drogi życia.  Pokazuje ona nasz ogólny rys charakterologiczny, nasze możliwe talenty, sposoby rozwiązywania problemów.

Data urodzenia przedstawia nam za pomocą wykresu nasze możliwości życiowe, zalety, uzdolnienia i w związku z tym jest bardzo przydatna w wyborze kierunku studiów i zawodu.

Porównując wykresy dwóch osób, które chcą wejść w związek partnerski można prześledzić jego losy, przykładowo czy związek się utrzyma czy też lepiej od razu zrezygnować. Czego możemy się spodziewać po partnerze lub partnerce. Możemy dokładnie określić kiedy dany związek się zakończy i kiedy w tym względzie czekają na nas nowe szanse i możliwości.

Droga życia wynikająca z daty urodzenia, wraz z jej białymi szczytami, cyklami oraz czarnymi szczytami, została wprowadzona do numerologii około roku 1920 przez doktor Juno Jordan. Wcześniej, w latach 1870-1900 wyprowadzano z daty urodzenia wyłącznie sumaryczną wibrację urodzeniową lub określano wibrację urodzeniową poprzez zredukowaną liczbę dnia urodzenia. Numerologia starożytna jak również ta do XIX wieku nie zajmowała się datą urodzenia w sensie prognostycznym. Jej domeną było wyłącznie operowanie na imionach i nazwiskach. Data urodzenia, czy właściwie moment urodzenia (gdyż używano na przestrzeni wieków rozmaitych kalendarzy) była zarezerwowana dla astrologii.

numerologia, Bydgoszcz, numerolog, horoskop numerologiczny, cyfry, liczby, wibracje, transformacja, zmiana karty, lata pustki, rok osobisty, cykle życia, szczyty życia, czarne szczyty, punkty zwrotne, wyzwania, numerologia partnerska, dążenia duszy, aspekt zewnętrzny, cele życia, wibracje imienne, liczby mistrzowskie, jedynka, dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka, siódemka, ósemka, dziewiątka, 11, 22, 33, 44, zmiana wibracji, Lobos, zmiana numerologiczna, Helena Kowalska, Donka Madej, astrologia, astronumerologia, numerology, karma, liczby karmiczne, trzynastka, 13, 14, 16, 19, Julia Seton, Juno Jordan, Florence Campbell

Licznik odwiedzin

1039893
Wszystkich wyświetleń : 3056527
Online : 0