Numerologia

Lata własne – osobiste

Niezależnie od kalendarza, każdy z nas ma swoje lata własne, miesiące i dni, zwane również latami, miesiącami i dniami osobistymi. Według nich możemy określić co w danym roku lub miesiącu czy dniu może się wydarzyć i jak my sami mamy się do tego nastawić. W jakim przedziale czasu podjąć decyzję i rozpocząć nowe przedsięwzięcie a kiedy się zatrzymać.

Charakter dnia własnego (osobistego) może podpowiedzieć czy w konkretnym dniu mamy predyspozycje do pracy twórczej czy np. do rozrywki lub melancholii.

System obliczania lat własnych (osobistych) polega na dodaniu liczb dnia oraz miesiąca urodzenia do obliczanego roku. Tak więc, aby obliczyć rok własny w roku 2009 osoby urodzonej np. 7 czerwca, wykonujemy następujące działanie: 7+6+2+0+0+9=24 a 2+4=6. Rok własny dla tej osoby będzie miał zatem wibrację 6.

W Polsce bardzo rozpowszechniony jest system stworzony przez Panią Gladys Lobos, w którym obliczenie roku własnego następuje poprzez dodanie wibracji urodzeniowej do obliczanego roku. System ten jest jednak całkowicie nieznany lub ignorowany przez światową numerologię. Nie posiada rzetelnych podstaw a Pani Lobos nie potrafi w sposób wiarygodny wyjaśnić dlaczego go wprowadziła. Jej system nie ma oparcia w cyklach astrologicznych, tak jak ma to miejsce w przypadku ogólnie stosowanego systemu klasycznego.

System klasyczny, który ja stosuję, oraz wszyscy numerolodzy, którzy nie wyszli spod ręki Pani Lobos, okazuje się na tyle wiarygodny, że został przejęty nawet przez numerologię chinską i wedyjską.

Czas trwania roku własnego zawiera się pomiędzy 1 stycznia i 31 grudnia. Tak sugeruje to dr. Julia Seton, która wprowadziła do numerologii białe szczyty i czarne szczyty (punkty zwrotne i wyzwania). Była ona prawdopodobnie najdłużej praktykującym numerologiem na świecie, gdyż przez swoje niemal stuletnie życie, ponad 80 lat aktywnie poświęciła badaniu numerologii. Nie można jednak zapominać, że numerologia jest księżycowa, tzn. podstawy obliczania cykli i szczytów wynikają z cykli księżycowych. Dlatego należy uwzględnić fakt, że energetycznie rok własny (osobisty) zmienia się wraz z równonocą jesienną. Uśredniając, zmiana następuje około 1 października i trwa do ostatniego dnia września następnego roku. Tak więc, trzy ostatnie miesiące roku kalendarzowego tworzą swoistą zakładkę lat osobistych.
Należy także pamiętać o tym, by aspekty opisanego roku własnego/osobistego, postrzegać zawsze poprzez pryzmat pozostałych elementów drogi życia wynikającej z daty urodzenia. Przykładowo, jeśli znajdujemy się w roku 2, który sugeruje partnerstwo, współpracę, zgodny związek ale jednocześnie jesteśmy w szczycie/punkcie zwrotnym 5, wówczas rok własny 2 nie będzie się realizował korzystnie czy skutecznie, ponieważ okoliczności zewnętrzne generowane przez szczyt 5 są skrajnie skonfliktowane z dwójką i będą zakłócać swobodną realizację dwójki. 

numerologia, Bydgoszcz, numerolog, horoskop numerologiczny, cyfry, liczby, wibracje, transformacja, zmiana karty, lata pustki, rok osobisty, cykle życia, szczyty życia, czarne szczyty, punkty zwrotne, wyzwania, numerologia partnerska, dążenia duszy, aspekt zewnętrzny, cele życia, wibracje imienne, liczby mistrzowskie, jedynka, dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka, siódemka, ósemka, dziewiątka, 11, 22, 33, 44, zmiana wibracji, Lobos, zmiana numerologiczna, Helena Kowalska, Donka Madej, astrologia, astronumerologia, numerology, karma, liczby karmiczne, trzynastka, 13, 14, 16, 19, Julia Seton, Juno Jordan, Florence Campbell

Licznik odwiedzin

1039894
Wszystkich wyświetleń : 3056528
Online : 0